Jantar bursztyn

Jantar dla amatorów kąpieli i zbierania bursztynów

Jantar to jedna z tych miejscowości, które cieszą się wielkim powodzeniem wśród miłośników plażowania. Dlaczego warto się tu wybrać? Czy wczasy nad Bałtykiem będą dla nas dobrym rozwiązaniem?

Plaża – kąpiele i zbieranie bursztynów

Jantar to popularna miejscowość wypoczynkowa, która może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem oraz malowniczą okolicą. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł do woli spacerować nad brzegiem morza i cieszyć się pięknymi widokami. Letnisko to znane jest też w pięknej, a jednocześnie dość spokojnej plaży, na której każdy z nas może odpocząć od codziennych problemów i oddać się dobrej zabawie. Plaża ta przyciąga nie tylko amatorów morskich kąpieli i opalania się, ale i tych, którzy wolą spędzać czas na zbieraniu bursztynów.
Kto wczasy nad Bałtykiem chce spędzić w towarzystwie dzieci, ten doceni Jantar za liczne atrakcje dla najmłodszych. Nie lada gratką jest tutejszy park rozrywki, na terenie którego mali turyści mogą spędzić czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Idealnym celem rodzinnej wycieczki może się też stać miejscowe ZOO oraz pole golfowe. W okresie letnim Jantar znany jest z kolei dzięki takiej atrakcji, jak kolejka wąskotorowa.

Wycieczki po okolicy

Kto znajdzie tanie noclegi w tej miejscowości, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po najbliższej okolicy. Gdzie warto się wybrać? Do Stegny, w której czeka Muzeum Bursztynu, oraz do Sztutowa, znanego głównie za sprawą obozu koncentracyjnego i tragicznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Warto odwiedzić również tak popularną miejscowość, jak Kąty Rybackie, oraz zajrzeć do Krynicy Morskiej – letniska, którego dumą stała się charakterystyczna latarnia morska.

Jantar to popularne letnisko, w rejonie którego każdy z nas może spędzić udane wczasy nad Bałtykiem. Piękne widoki na morze, atrakcyjne tereny spacerowe oraz bliskość ciekawych miejscowości – oto czynniki, dzięki którym turystyka w tej części polskiego wybrzeża ma się doskonale.