Puck i jego atrakcje

Puck i jego atrakcje

Kto w czasie wycieczki w rejonie Mierzei Helskiej trafi do Pucka, ten z pewnością nie będzie żałować. Czekaja tu przecież wspaniałe atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Co warto zobaczyć w tym miejscu?

Rynek i kamienice oraz gotycki kościół

Z pewnością warto zajrzeć tu na prostokątny rynek, znany z ciekawych kamienic. Wznoszone na przełomie XIX i XX wieku, do dziś urzekają swym małomiasteczkowym charakterem. Puck może się też pochwalić portem, którego cenną ozdoba jest pomnik przypominający o zaślubinach Pucka z morzem w 1921 roku. Gotycki kościół św. Piotra i Pawła, Muzeum Ziemi Puckiej z ciekawa ekspozycją etnograficzną – oto kolejne atrakcje, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Dzięki nim wczasy spędzone w tej części kraju staną się nie tylko ciekawszym, ale i bardziej pouczającym doświadczeniem.

Wycieczki na Mierzeję Helską i do NPK

Kto znajdzie w rejonie Pucka tanie noclegi, ten będzie mógł dodatkowo urządzać ciekawe wycieczki po jego najbliższej okolicy. I ona ma się czym pochwalić, a bliskość Mierzei Helskiej i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego bez wątpienia staje się dla wielu osób dodatkową zachętą do spędzenia wakacji w tej części kraju.