Zamek krzyżacki w Malborku

Zamki krzyżackie w Polsce

Są cennymi zabytkami, a wycieczki ich śladem będą dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Zamki krzyżackie to historyczne pamiątki oraz wyjątkowe perełki dawnej architektury. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas historycznej wycieczki?

Zamek krzyżacki w Malborku

Bez wątpienia do najsłynniejszych atrakcji tego typu w naszym kraju zalicza się zamek w Malborku. Ta potężna twierdza zachwyca, a możliwość jej zwiedzenia staje się nie lada gratką dla każdego miłośnika historii. Warto jednak pamiętać i o innych obiektach, które powstały w okresie funkcjonowania tego zakonu.

Inne zamki krzyżackie

Golub, Toruń, Świecie – oto kolejne miejsca, które warto odwiedzić. Z ciekawymi perełkami krzyżackiej architektury spotkać można się też w Gniewie – uroczym mieście, które rozwinęło się właśnie u stóp krzyżackiej twierdzy. Świecie, Ryn – i one mogą nas oczarować zamkami krzyżackimi. Na czym polega fenomen tych budowli? Każda z nich jest wiekowym zabytkiem, każda z nich urzeka ciekawymi rozwiązaniami i architektoniczną formą. Większość tych zamków może się jednocześnie pochwalić wspaniałym otoczeniem, dzięki czemu pobyt w ich murach staje się dla każdego turysty rewelacyjnym doświadczeniem.