Pomnik Mickiewicza w Krakowie

Krakowskie pomniki: Adam Mickiewicz

Zwany potocznie „Adasiem”, jest jednym z symboli Krakowa. To ważne miejsce spotkań oraz zabytek, obok którego nie można przejść obojętnie. Pomnik Adama Mickiewicza to najsłynniejszy pomnik, jakim może się pochwalić Kraków oraz obiekt, który jest ważnym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście.

Pomnik Mickiewicza w Krakowie – skąd taka popularność

Co świadczy o jego wyjątkowości? Na popularność tego pomnika z pewnością wpływa to, iż stoi on na Rynku Głównym – placu, który odwiedzają obowiązkowo wszyscy turyści odwiedzający Kraków. Pomnik ten ma jednocześnie ciekawą historię. Odsłonięty pod koniec XIX stulecia, miał pomóc mieszkańcom Krakowa w uczczeniu w godny sposób setnej rocznicy urodzin poety. Stworzony według projektu Teodora Rygiera pomnik do dziś jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Krakowa.

Miejsce spotkań i wydarzeń

To przy nim spotykają się wycieczki z różnych stron świata, to przy nim zaczyna się tak wiele ważnych wydarzeń dla współczesnego miasta. Bez wątpienia pomnik ten jest jedną z ważniejszych atrakcji, którym w czasie wycieczki po Krakowie koniecznie trzeba poświęcić nieco więcej uwagi.