Gaski plaża

Nadmorskie letniska – Gąski

Dla wielu z nas wymarzone wczasy to beztroski relaks na plaży. Gdzie warto się wybrać? Jednym z tych letnisk, na terenie których każdy z nas będzie mógł nacieszyć się wypoczynkiem nad polskim morzem, są Gąski.

Rozwinięta baza noclegowa, wycieczki rowerowe i nadmorskie lasy.

Na letników czeka tu doskonale rozwinięta baza noclegowa, dzięki której każdy z nas będzie mógł wybrać taką kwaterę na wakacje, jaka spełnia jego potrzeby. Gąski kuszą też licznymi atrakcjami, a wypoczynek na plaży nie jest jedyną możliwością spędzania tutaj czasu w ciekawy sposób. Gąski to wiele ciekawych propozycji dla tych, którzy uwielbiają spacery po nadmorskich lasach, nie brak tu również miejsc dla tych, którzy preferują wycieczki rowerowe. A co z miłośnikami zabytkowych budowli? I oni w Gąskach nie będą mogli narzekać na nudę. Wśród tych obiektów, na które warto tu zwrócić uwagę, znajduje się m. in. neoklasycystyczny pałac, otoczony malowniczym parkiem.

Latarnia morska w Gąskach.

Dumą Gąsek jest też zabytkowa latarnia morska, będąca jednym z najciekawszych obiektów tego typu na polskim wybrzeżu. Latarnia została wzniesiona w latach 1876-1878 i szybko stała się wizytówką tej miejscowości oraz jej najważniejszą atrakcją turystyczną. Jej wysokość wynosi 49,8 metra i jest trzecią pod względem wysokości na polskim wybrzeżu. Ze szczytu latarni rozciągają się przepiękne widoki na Gąski oraz najbliższą okolicę tego nadbałtyckiego letniska. Ciekawostką jest fakt, że cały materiał budowlany do zbudowania latarni wraz z towarzyszącymi jej budynkami, dostarczony został drogą morską. Dla obsługi statków dostarczających materiały, zbudowano drewniany pomost wychodzący w morze, do którego cumowały statki. Po zakończeniu budowy pomost rozebrano.