Kurorty w Polsce

Najpiękniejsze kurorty w Polsce – TOP 5

Są popularnymi miejscami wypoczynku i rekreacji, a chętnych na pobyt na ich terenie nie brakuje. Polskie kurorty mają się czym pochwalić. W jakich miejscowościach wypoczywamy najchętniej? Oto 5 miejscowości, na ternie których każdy z nas będzie mógł spędzić niezapomniany urlop.

TOP 5: Krynica Górska

Krynica-Zdrój
Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką

W pięknej scenerii Beskidu Sądeckiego chętnie wypoczywają i kuracjusze, i miłośnicy górskich wędrówek. Krynica-Zdrój to piękne parki i drewniane pensjonaty, zabytkowe kościoły oraz cerkwie, które przypominają nam o wielokulturowym charakterze tego regionu. Można tu również zwiedzić ciekawe muzea, przy czym najciekawszym jest to poświęcone Nikiforowi Krynickiemu.

TOP 4: Kamień Pomorski
To wspaniałe uzdrowisko, a jednocześnie ośrodek turystyczny, kuszący pięknymi budowlami i cennymi zabytkami. Późnogotycki ratusz, domy ryglowe oraz wzniesiona w okresie średniowiecza katedra św. Jana Chrzciciela – oto najważniejsze zabytki, którym w czasie wycieczki po tym mieście warto poświęcić nieco więcej uwagi.

TOP 3: Sopot

Sheraton Hotel w Sopocie
Sheraton Hotel w Sopocie

Słynny „Monciak” oraz piękne plaże – oto atrakcje, z jakimi kojarzony jest Sopot. Ten znany kurort to wiele ciekawych obiektów, m. in. potężny Grand Hotel, słynna Opera Leśna, Krzywy Domek oraz latarnia morska, będąca w istocie kominem zakładu balneologicznego.

TOP 2: Kołobrzeg

Plaża w Kołobrzegu
Plaża w Kołobrzegu

Ten kurort kojarzony jest głównie z wojskowością oraz z festiwalami piosenki. Warto jednak pamiętać, że Kołobrzeg to ciekawe miasto, na terenie którego czekają na gości wspaniałe atrakcje turystyczne. Ratusz, katedra oraz latarnia morska – oto obiekty, którym w tym mieście z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Dumą miasta jest też Muzeum Oręża Polskiego, do którego z pewnością warto zajrzeć.

TOP 1: Zakopane

Kolej linowa na Kasprowy Wierch
Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Zimowa stolica kraju oraz najsłynniejszy kurort w polskich górach – oto Zakopane. To miasto zachwyca i miłośników aktywnego wypoczynku, i tych, którzy chcą lepiej poznać kulturę Podhala. Tu, w cieniu tatrzańskich szczytów, czekają na turystów ciekawe muzea oraz wille, wznoszone na przełomie XIX i XX wieku w stylu zakopiańskim.

Polskie kurorty to grupa miejscowości, które mogą nas zaskoczyć swym bogactwem i różnorodnością. Łączy je jedno – doskonale rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu urlop na ich terenie będziemy mogli spędzić o każdej porze roku.