Lądek Zdrój

Lądek-Zdrój: uzdrowisko z duszą

Jest jedną z najstarszych miejscowości uzdrowiskowych na terenie Dolnego Śląska, a jako kurort i ośrodek turystyczny do dziś radzi sobie doskonale. Lądek-Zdrój przyciąga zarówno wspaniałą zabudową, rewelacyjną atmosferą oraz piękną okolicą. Otaczające ten kurort Góry Złote są doskonałym miejscem dla tych, którzy kochają piesze wycieczki. Gęsta sieć szlaków pieszych oraz tras na narty biegowe sprawia, że miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą się tu czuć doskonale o każdej porze roku.

Jest też Lądek-Zdrój przyjazny dla rowerzystów. Najlepiej czują się tu jednak kuracjusze, którzy cenią sobie możliwość korzystania z leczniczych zabiegów w obiektach o wyjątkowych walorach architektonicznych i historycznych.

Symbolem tego uzdrowiska stał się Zdrój Wojciech, którego charakterystyczna kopuła dumnie wznosi się nad okolicą. Wzniesiony w latach 70. XVII wieku zdrój jest jednym z najpiękniejszych obiektów uzdrowiskowych w całej Polsce, a w jego wnętrzu do dziś można korzystać z leczniczych zabiegów. Przyciąga też Zdrój Jerzy oraz rewelacyjny park zdrojowy. Lądek-Zdrój może się tez pochwalić wspaniałym arboretum, będącym nie tylko jednym z najciekawszych, ale i najwyżej położonym obiektem tego typu w całej Polsce.

Co warto zobaczyć w tym kurorcie?

Lądek-Zdrój jest uzdrowiskiem kuszącym ciekawą historią, licznymi atrakcjami oraz malowniczą okolicą. Miejscowość ta cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród kuracjuszy, jak i tych, którzy chcą spędzić udane wczasy w Sudetach. Jakie atrakcje sprawiają, że Lądek-Zdrój świetnie sprawdza się jako miejscowość turystyczna?
Lista miejsc, którym w trakcie wycieczki po tym kurorcie warto poświęcić swój czas, jest długa. Kryty most nad Białą Lądecką, okazały ratusz z drugiej połowy XIX wieku oraz kamieniczki z przełomu XVIII i XIX wieku – oto wybrane atrakcje, dzięki którym zwiedzanie miasta może się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą. Lądek-Zdrój to również pełna skarbów część uzdrowiskowa, na której skupiona jest uwaga gości.
Jedno jest pewne – w tym mieście nuda nikomu nie zagrozi, a spędzony tu czas dla nikogo nie będzie czasem straconym.