Kamień Pomorski - uzdrowisko

Kamień Pomorski – uzdrowisko z historią

Dla jednych jest przede wszystkim uzdrowiskiem, na terenie którego można poprawić swą formę, dla innych ważnym ośrodkiem turystycznym, mogącym się pochwalić ciekawą historią oraz wspaniałymi zabytkami. Dlaczego warto odwiedzić Kamień Pomorski? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po jego terenie?

Kamień Pomorski także dla miłośników historii

Kamień Pomorski może się pochwalić bliskością Zalewu Kamieńskiego oraz dobrymi warunkami do wypoczynku i rekreacji. Można się stąd wybrać na wizytę nad Bałtyk, można też odwiedzić pobliskie kurorty, np. słynne Międzyzdroje. Miasto to jest jednocześnie atrakcyjnym celem wycieczki dla wielu miłośników historii, którzy chętnie spędzają czas wśród tutejszych zabytków. W mieście, którego historia sięga IX stulecia, na nudę nie można narzekać. Zachwyt wzbudza tutejsza katedra św. Jana Chrzciciela ze wspaniałym gotyckim sklepieniem i barokowymi organami, uwagę przyciągają też pozostałości dawnych murów miejskich. Furta Maślana czy Brama Wolińska to kolejne pamiątki z czasów średniowiecza, przy których warto się zatrzymać na dłużej. Zwiedzanie Kamienia Pomorskiego nie może się obejść bez wizyty na tutejszym rynku, którego ozdobą jest pochodzący z XIII-XIV wieku ratusz z charakterystycznymi podcieniami, warto też wybrać się na spacer w rejonie placu Katedralnego, przy którym dumnie wznosi się pałac biskupi. Tak cenne perełki dawnej architektury robią wrażenie i skutecznie zachęcają do odwiedzenia tego miasta.

Solanki i borowiny i zabiegi pielęgnacyjne

Kto znajdzie tanie noclegi na terenie Kamienia Pomorskiego, ten będzie mógł poszerzać swą wiedzę na temat historii, a przy okazji wspierać swe zdrowie. Warto pamiętać, że miasto to jest uzdrowiskiem, na terenie którego od końca XIX wieku korzysta się z solanek i borowin. Lecznicze zabiegi z ich udziałem cieszą się tu wielką popularnością, a chętnych na turnusy lecznicze w tym miejscu nie brakuje. Są one zalecane przede wszystkim tym, którzy chcą zadbać o drogi oddechowe, jak i tym, którzy chcą skorzystać z bogatej oferty zabiegów pielęgnacyjnych.