Port w Krynicy Morskiej

Krynica Morska – Bałtyk i Zalew Wiślany

Kto chce spędzić udane wczasy nad Bałtykiem, ten z pewnością doceni turystyczny potencjał Krynicy Morskiej. Ten kurort od lat przyciąga miłośników plażowania i spacerów w pięknej scenerii, a czekające tu atrakcje są nie lada gratką dla rodzin z dziećmi. Czym zachwyca Krynica Morska? Dlaczego warto postawić na urlop w tej miejscowości?

Co przyciąga do Krynicy Morskiej

Powodów, dla których wczasy nad Bałtykiem warto spędzić w Krynicy Morskiej, jest sporo. To letnisko to przede wszystkim korzystne położenie i piękna okolica, dzięki czemu nuda nikomu tu nie zagrozi. Z jednej strony czeka Bałtyk, z drugiej Zalew Wiślany, a to daje wiele możliwości tym turystom, którzy stawiają na piesze spacery i krajoznawcze wycieczki. Krynica Morska może się dodatkowo pochwalić pięknymi plażami i wydmami, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Jednym z najważniejszych miejsc na terenie kurortu jest wydma znana jako Wielbłądzi Garb, na którą warto się wdrapać ze względu na walory widokowe. Kto wejdzie na jej szczyt, ten będzie mógł nacieszyć się wspaniałymi widokami na Bałtyk i jego wybrzeże, a przy okazji spędzić wolny czas w aktywny sposób. Innym punktem widokowym, którego w trakcie pobytu w Krynicy Morskiej nie można pominąć, jest latarnia morska. Z jej szczytu roztacza się piękny widok na okolicę, nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się odwiedzić tę budowle i wejść na taras widokowy.

Wędrówki po okolicy

Krynica Morska może się okazać świetnym miejscem na wczasy nad Bałtykiem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie kontakt z naturą. Kto chce poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, a jednocześnie spędzić czas w pięknej scenerii, ten z pewnością doceni wycieczki po terenie pobliskich rezerwatów. Tym, który cieszy się największym zainteresowaniem, jest rezerwat „Buki Mierzei Wiślanej”, zachwycający szatą roślinną i starymi drzewami. Spacer w takim otoczeniu będzie dla wielu z nas wspaniałą przygodą, warto zatem zarezerwować więcej czasu na taką wędrówkę. Dla tych, którzy chcą się nacieszyć pięknymi widokami, dobrym rozwiązaniem będą też wycieczkowe rejsy po Zalewie Wiślanym. I one mogą stać się świetną przygodą, a jednocześnie szansą na zapoznanie się z okolicznymi atrakcjami. Jest ich sporo, o czym każda osoba chętnie spędzająca wczasy nad Bałtykiem wie doskonale.