oceanarium gdynia

Gdynia: w podwodnym świecie

Gdynia to piękne miasto, któremu warto poświecić więcej uwagi. Nie brak tu malowniczych zakątków, ciekawych placówek muzealnych oraz budowli, które swymi modernistycznymi sylwetkami do dziś wzbudzają zachwyt. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Gdyńskie oceanarium – wyjątkowa atrakcja

Jednym z ciekawszych obiektów, któremu w czasie wycieczki po Gdyni z pewnością warto poświęcić więcej uwagi, jest tutejsze Oceanarium. Może się ono pochwalić ciekawą historią oraz ekspozycją, która od lat zachwyca gości spędzających urlop w rejonie Trójmiasta. Oceanarium to mieści się w murach ciekawego, modernistycznego gmachu, wzniesionego w okresie międzywojennym przy najważniejszym punkcie na mapie Gdyni – Skwerze Kościuszki. Akwarium Gdyńskie zaczęło swą działalność w 1971 roku i do dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych tego miasta. Dlaczego warto tu zajrzeć?
Oceanarium w Gdyni to miejsce, w którym dobrą zabawę i edukację można ze sobą połączyć bez problemu. Liczne gatunki ryb, rafa koralowa oraz makieta, która przedstawia dno Morza Bałtyckiego – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie zwiedzania tego obiektu.